BİZ KİMİZ

Rook Design

2001 yılında Veterinerlik Fakültesine başladım. Bir süre sonra buraya ait olmadığımı ve boşuna zaman harcadığımı düşündüm. 3 yıl boyunca ait olmadığımı düşündüğüm bölümde okurken ani bir kararla ait olduğumu düşündüğüm Güzel Sanatlar Fakültesine başladım. 2009 yılında İç Mimarlık bölümünü bitirdim. 
 
Uzunca bir süre bağımsız ve ortak olarak ciddi projelerde yer aldım. Anıların hafızaya kaydedildiği bir çok mekanda çalışmalarım sahne oldu. Yaratıcı ve yüksek enerjili dikkat çekici mekanlar tasarlamak onları birer karaktere büründürmek daima keyif aldığım bir iş oldu. 
 
Yurtiçi ve Yurtdışında yaptığım tüm mimari çalışmalarda estetik açıdan sofistike mekanları tasarlarken insanların günlük rutin hayatlarından kaçacak mekanlar tasarlamaya özen gösterdim.
 
Beklenmedik tepkiler doğuran, etkileyici ve yaratıcı tasarımlarım çoğunlukla yaşanmış hikayelerden yıllanmış deneyimlerimden doğdu.
Tasarımdan üretime kadar sürüklendiğim bu mecra da 2015 yılının son aylarında artık kendi ekibimi kurarak ofisimi açtım. ROOK DESIGN ARCHITECTURE markası adı altında kurduğum işletmede mobilya, heykel ve tasarım ofisi olarak 3 farklı dalda hizmet veriyorum.
EKİBİMİZ
Avatar
Chuck Berry
Müzisyen
Chuck Berry, ABD'li müzisyen ve rock'n'roll'un varlık nedeni ve efsanesidir. 18 Ekim 1926 yılında Kaliforniya, ABD'de doğdu. 1940'lı yılların sonunda Gibson'un gitarı elektriklendirmesi yeni bir devrimi müjdeliyordu.
Avatar
Tina Turner
Müzisyen
Tina Turner. Amerikalı şarkıcı, müzisyen, dansçı, aktris, yazar ve moda ikonu'dur. Gerçek adı Annie Mae Bullock olan Tina Turner, 26 Kasım 1939'da ABD'de doğdu
Avatar
Eric Clapton
Müzisyen
Eric Clapton, Kanada asıllı İngiliz Blues gitaristi, şarkıcı ve besteci. Lakabı 'Slowhand'dir. The Yardbirds, Bluesbreakers, Cream, Blind Faith, Derek and Dominos gibi gruplarda çaldı
Avatar
Albert King
Müzisyen
Blues gitarının B.B. King'ten sonraki geri planda kalmış tanrısı... Olağanüstü soloların mükemmel yaratıcısı... Soloları inanılmaz basit olmasına rağmen muhteşem olan insan...
Avatar
Muddy Waters
Müzisyen
Muddy Waters, gerçek adıyla McKinley Morganfield, Amerikalı blues müzisyeni, yaygın kanıyla 'Chicago blues'un babası'. Blues müzik türünün temelini oluşturduğu varsayılan Waters, II. Dünya Savaşı öncesinde blues tarzın önde gelen adıydı
Avatar
Robert Johnson
Müzisyen
Robert Johnson, Mississippi'nin kırsal bölgelerinden Hazlehurst'ta dünyaya gelmiştir. Çocukluğu donemin birçok siyahisi olduğu gibi göçmen kamplarında ve çiftliklerde çalışarak geçmiştir.
Avatar
Etta James
Müzisyen
ABD'li blues, soul, R&B, Rock&Roll, gospel ve caz şarkıcısı. En büyük başarılarına 1950'ler ve 1960'larda blues ve R&B tarzlarında ulaştı. James en çok, Mack Gordon ile Harry Warren'in 'At Last' adlı şarkısının kendisine ait versiyonuyla popüler oldu
Avatar
Sarah Vaughan
Müzisyen
Scott Yanow tarafından Sevinç Tevs gibi '20. Yüzyılın En Harikulade Seslerinden Biri' olarak nitelendirilen Amerikalı caz şarkıcısı. Caz müziği konusunda The Divine One lakablı Vaughan, Grammy Ödülü sahibidir.
Copyright © Rook Design Architecture - İç Mimar Emre Kutlu
Konya Web Tasarım, Tuyan Tasarım ve Reklam Ajansı